Praktické a stylové prkénko do kuchyně – nezbytnost pro každého kuchaře

V každé kuchyni by mělo být prkénko. Bez něj by se kuchaři museli obejít bez důležitého pomocníka při přípravě jídla. Prkénko je nejen praktické, ale může být i stylovým doplňkem do kuchyně. Pokud tedy hledáte něco, co vám usnadní práci v kuchyni a zároveň bude vypadat dobře, prkénko je tou správnou volbou.

Proč je prkénko tak důležité?

Prkénko je důležité zejména pro bezpečnost při práci s nožem. Pokud byste řezali na kuchyňské lince, mohlo by se stát, že byste poškodili povrch a navíc by hrozilo nebezpečí, že by vám nůž uklouzl a zranil byste se. S prkénkem máte stabilní podklad, na kterém můžete bez obav řezat a krájet. Navíc se na prkénko vejde větší množství potravin a můžete je snadno přenášet z místa na místo.

Jaké prkénko si vybrat?

Existuje mnoho druhů prkének, od dřevěných po plastové a skleněné. Každý materiál má své výhody i nevýhody. Dřevěné prkénko je například velmi odolné a má přirozený vzhled, ale je potřeba ho pravidelně ošetřovat. Plastové prkénko je snadno udržovatelné, ale může se rychle opotřebovat. Skleněné prkénko zase vypadá velmi stylově, ale může být kluzké a nůž se na něm snadno poškrábe.

Pro většinu kuchařů je nejlepší volbou dřevěné prkénko. Je odolné a má přirozený vzhled, který se hodí do každé kuchyně. Pokud chcete prkénko, které bude mít delší životnost, volte tvrdé dřevo, jako je například buk nebo dub.

Jak pečovat o prkénko?

Prkénko je potřeba pravidelně ošetřovat, aby vydrželo co nejdéle. Dřevěné prkénko je potřeba prát ručně, v teplé vodě s trochou mýdla. Pokud se na prkénku objeví skvrny, můžete je odstranit citronovou šťávou nebo octem. Po umytí prkénko vysušte a poté ho ošetřete olejem, který prkénko ochrání a prodlouží jeho životnost.

Prkénko do kuchyně je tedy nezbytností pro každého kuchaře. Pokud si vyberete správné prkénko, bude vám sloužit po mnoho let a zároveň bude vypadat dobře. Pokud hledáte kvalitní dřevěné prkénko, navštivte stránky entermultimediale.cz, kde najdete široký výběr prkének různých velikostí a druhů dřeva.